55 Yılı Aşkın Deneyimimizle….

Doğal diyatomlu topraktan; tarım, bahçecilik ve hayvan refahını yükseltmek için geniş bir doğal mineral ürün yelpazesi sunuyoruz.

Maden sektöründeki 55 yılı aşkın deneyimimizi sürdürülebilir tarımı desteklemek ve dünyamızın geleceğine katkıda bulunmak için kullanmaktan gurur duyuyoruz.

Uygarlıklar tarihi, yerleşik hayata geçişle başladı. Yerleşik hayatsa, insanoğlunun buldukça ve bulduğu kadarıyla beslendiği avcı /toplayıcı hayatı bırakıp kendi gıdasını üretmeye başlamasıyla: Yani tarım ve hayvancılıkla.

İnsanoğlunun verdiği bu karar, doğaya karşı bir savaş ilanıydı aynı zamanda. Hasatına ve hayvanlarına zarar veren böcek ve akarlarla, doğal afetlerle bitmeyecek mücadelesi uygarlık tarihinin ilk gününden itibaren başladı. Teknoloji ilerledikçe bu savaşa kimyasal izler karıştı; sonunda bir nokta geldi ki zararlılarla mücadele uğruna kullandığı her yöntem, doğa ve kendi hayatı için tehdit halini aldı.

Dünyamızın zamanı daralıyor, insanlığın binlerce yıllık yükünü taşımak onun için her geçen gün daha da zorlaşıyor. O yüzden artık savaşı bırakıp, uzlaşma zamanı. 

Doğadan gelen, doğal yaşamla uyumlu çözümleri tercih etme zamanı. Önce kendimiz, sonra da dünyamız için.

Diaterra markası tam olarak bu amaçla doğdu. Organomineral Ltd. Şti.’nin bir ürünü olan Diaterra, sürdürülebilir bir çevre için uygun maliyetli ve güvenilir bir çözüm olarak 2019 yılında hizmete sunuldu.

2021 yılından itibaren yurt dışına da hizmet vermeye hazırlanan Diaterra, tarım ve hayvancılık sektörüne tamamen doğal, kimyasal iz taşımayan çözümler sunmaya devam ediyor.

 

“Doğa ile savaş halindeyiz.
Eğer kazanırsak, kaybedeceğiz.”

-Hubert Reeves

Open chat
WhatsApp'tayız!