Bitki Koruma

Diaterra Böcek ve Akar Kontrol Ürünü

Tarımda en kritik sorunlardan biri zararlılarla mücadeledir. Zararlı mücadelesinde kullanılan pek çok kimyasal çözüm uzun vadede hem insan sağlığı hem de sürdürülebilir bir çevre için sorun oluşturur.

“Diaterra”; bugün bu soruna %100 etkili ve doğal mineral kökenli bir çözüm sunuyor.

Diaterra Böcek ve Akar Kontrol Ürünü tamamen doğal mineral kökenlidir ve kimyasal kirliliğe yol açmaz. Diaterra Böcek ve Akar Kontrol Ürünü tamamen doğal içeriği sayesinde organik tarımda da kullanıma elverişlidir ve OMRI tarafından Jenerik Materyaller Listesi’ne alınmış ve ABD organik tarıma uygunluğu onaylanmıştır.

Nasıl Çalışır?

Diaterra’nın etken maddesi olan Diatomlu toprak (DE) doğal bir kurutucudur, temas ettiği zararlıların vücudunu susuz bırakarak, 48 saat içinde ölmesini sağlar. Kendi ağırlığının yaklaşık 1,5 katı suyu hapseden yapısı sayesinde zararlıların dehidre olmasını sağlayan diatomlu toprağa (DE) karşı böcek, haşere, akarlar ve parazitlerin bağışıklık kazanması mümkün değildir. Diaterra Böcek ve Akar Kontrol Ürünü, bu özelliği sayesinde hiçbir sentetik katkı olmadan %100 zehirsiz ve insan ve hayvan sağlığı için güvenli biçimde haşere kontrolüne yardımcı olur.

Diaterra Böcek ve Akar Kontrol Ürünü yalnızca zararlı sorununun giderilmesini sağlamakla kalmaz; zararlıların yeniden gelmesini de engeller. Böylece uzun süreli koruma sağlar.

Ne Avantajlar Sağlar?

  • Doğaldır: İnsan, hayvan ve çevre sağlığına zarar vermez %100 güvenli doğal mineral kaynaklıdır.
  • Kolay Uygulanır : %100 doğal mineral kaynaklı olmasına rağmen kimyasal çözümler kadar kolay uygulanabilir.
  • Ekonomiktir: Kimyasal, Biyolojik ve Biyoteknik mücadeledeki tüm yöntemlerden daha uygun fiyatlıdır.
  • Sıfır Kısıtlı Giriş Aralığı (REI, bir ürüne bir pestisit uygulandığı zaman ile insanların o alana koruyucu giysi ve ekipman olmadan girebileceği zaman arasında geçmesi gereken minimum süredir.)
  • Sıfır Hasat Sonrası Aralığı (PHI, bir pestisit uygulaması ile bir mahsulün hasat edilebileceği arasındaki bekleme süresidir.)
Open chat
WhatsApp'tayız!