Havyan Yatakları

Çiftlik hayvanlarının yaşadıkları alanların zararlılardan arındırılması, güvenli ve sağlıklı gelişimlerinde  besin kadar önemlidir. Ahırlardan süt sağım odalarına, gezinme ve bekleme sahalarından meralara kadar temas halinde bulundukları tüm alanlar zararlılardan arındırılmalıdır.

Diaterra ürünleri, çiftlik hayvanlarının refahını artırmaya katkıda bulunmak için mükemmel bir çözümdür.

Nasıl Çalışır?

Diaterra’nın etken maddesi olan Diatomlu toprak (DE) doğal bir kurutucudur, temas ettiği zararlıların vücudunu susuz bırakarak, 48 saat içinde  ölmesini sağlar. Kendi ağırlığının yaklaşık 1,5 katı suyu hapseden yapısı sayesinde zararlıların dehidre olmasını sağlayan diatomlu toprağa (DE) karşı  böcek, haşere, akarlar ve parazitlerin bağışıklık kazanması mümkün değildir.Diaterra bu özelliği sayesinde hiçbir sentetik katkı olmadan %100 zehirsiz ve insan ve hayvan sağlığı için güvenli biçimde haşere kontrolüne yardımcı olur.

Zararlı ve hastalıklara karşı doğal çözüm

Diaterra ürünleri,

  • Dışkı ve idrar kaynaklı parazit oluşumunu engeller.
  • Doğal koku gidericidir, gübre kokularını önemli ölçüde azaltır ve bu sayede daha az sinek oluşur.
  • Ayak / tırnak hastalıklarını azaltır.
  • Nemi emer, bu sayede idrar ve atık su kontrolüne yardımcı olur.
  • Rutubet giderici özelliği sayesinde küf oluşumuna engel olur.
  • Tamamen yenilebilirdir; bu nedenle meralarda zararlı kontrolünde güvenle kullanılabilir.
  • Hayvanların deri ve tüy sağlığına destek olur.

Diaterra ürünleri hem besi hem de kümes hayvancılığında görülen zararlılarla güvenle kullanılabilir.

Organik tarım için OMRI listesinde yer almaktadır.

FDA tarafından GRAS kategorisinde listelenmiştir.

FCC’ye uygundur, analiz raporunu inceleyin. (link gelecek)

Hayvan Barınaklarında Nasıl Kullanılır?

Hayvan barınak yapılarında, domuz evlerinde, sığır ahırlarında, buzağı barakalarında, at ahırlarında ve evcil hayvan kulübelerinde ve çevresinde kullanıma müsaittir. Karıncaları, örümcekleri, pireleri, karasinekleri, küçük kara sinekleri, hamam böceklerini, akarları, çöp böceklerini, böcekleri ve kulağakaçanları öldürmek için, 100 metre kare başına 3 kg’a eşit bir oranda toz uygulayın. Bir el veya basınçlı hava spreyi kullanarak veya ürünün kuru ağırlığı %20 olacak şekilde bulamaç olarak uygulayın (Not: 4 litre su başına 0.75 kg = %20 solüsyon). Duvarların ve zeminlerin istila edilmiş bölgelerine eşit şekilde uygulayın. Çatlaklara, yarıklara, yataklara, duvar boşluklarına ve pencere ve kapı çerçevelerinin çevresine özellikle dikkat edin. Hayvanlar varken kullanıma uygundur, doğrudan hayvanların üzerinde uygulanabilir. Doğrudan hayvan yemi veya sulama ekipmanına uygulamayın. Haftada bir defadan fazla uygulamayın.

Kümeslerde Nasıl Kullanılır?

Tahtakuruları, akarları, çöp böceklerini (karanlık böcekleri) ve saklanma böceklerini ortadan kaldırmak için altlığa 100 metre kare yüzey alanı başına 1.80 kg oranında veya %ürünün kuru ağırlığı %20 olacak şekilde bulamaç olarak toz uygulayın (Not: 0.75 kg/4 litre su = %20 solüsyon). Çatlaklara ve yarıklara, köşelere, alt besleme, sulama ekipmanı ve hatlarına özellikle dikkat edin. Zeminleri ve duvarları düzgün bir şekilde muhafaza edin. Ürünün yem veya suyun içine karışmasından kaçının. Şiddetli istilalar ve nemli alanlar için 100 metre kare başına 34 kg’a kadar uygulamalar yapılabilir. Altlığın derinliği 7.6 cm’den fazlaysa, ek altlığın her bir 2.5 cm karesi için 100 metre kare başına 11.33 kg’a kadar ek olarak uygulayın. Ürünün uygulaması sürünün ortasında veya ürünün kullanımı esnasında ortamda kuş gibi hayvanların olduğu durumlarda da uygundur. Kümes altlığı tesise her yeni kümes hayvanı getirildiğinde değiştirilmelidir. Ürünün haftada bir defadan fazla uygulanmaması gerekir.

Open chat
WhatsApp'tayız!