Hayvan Yemi Katkısı

İç Parazit Yok Edici Etkili Hayvan Yemi Katkısı

Hayvancılıkta, hayvan yemi yönetiminde iki önemli nokta vardır: Yemin besleyicilik değeri ve depolama sırasında böceklenmesinin engellenmesi. Diaterra her iki konuda da güvenilir ve doğal bir çözümdür.

Güvenilir, doğal besin desteği

Sindirim sistemini destekler: Diaterra yağ, melas vb. yüksek oranda sıvı içerik sağlar ve vitamin, yağ ve premiks gibi asitler için taşıyıcı işlemi görür. Bunların yanı sıra etkili bir öğütme yardımcısıdır; sindirimi harekete geçirir. Doğal bir bağırsak temizleyicisidir. Bu sayede bağırsak parazitlerini ve zehirli kalıntıları temizler ve düzenli kullanımda yeniden oluşmalarını engeller.

Genel sağlığa güvenilir katkı: Diaterra kullanımı, metabolizmanın güçlenmesi ve hayvanların genel sağlıklarını iyileşmesi için güvenilir bir destektir. Diaterra kullanımı genç hayvanların hızlı büyüme gelişme göstermesini sağlarken, hasta hayvanların bağışıklıklarını güçlendirmelerine ve kilo almalarına yardımcı olur.

Yeterli mineral alamayan hayvanlarda pislik yalama ve ağılı kemirme eğilimi görülebilir. Diaterra ile zenginleştirilen yemler, mineral alımı sorununu giderir ve hayvanlarda bu istenmeyen davranışlara son verir.

Verimliliği artırır: Diaterra tamamen doğaldır, bu nedenle hayvanların vücutlarında zehirli kimyasal kalıntıların birikmesine yol açmaz. Süt üretimini artırır ve daha az yemle çok daha fazla kilo alımına katkıda bulunur.

Parazitleri Nasıl Engeller?

Diaterra’nın etken maddesi olan Diatomlu toprak (DE) doğal bir kurutucudur, temas ettiği zararlıların vücudunu susuz bırakarak, 48 saat içinde  ölmesini sağlar. Kendi ağırlığının yaklaşık 1,5 katı suyu hapseden yapısı sayesinde zararlıların dehidre olmasını sağlayan diatomlu toprağa (DE) karşı  böcek, haşere, akarlar ve parazitlerin bağışıklık kazanması mümkün değildir. Diaterra bu özelliği sayesinde hiçbir sentetik katkı olmadan %100 zehirsiz ve insan ve hayvan sağlığı için güvenli biçimde haşere kontrolüne yardımcı olur.

Silolar için uygun maliyetli haşere kovucu

Yemlerde küflenme ve böceklenme, ilk aşamalarında kolaylıkla fark edilmeyebilir. Bozulmaya başlamış yemleri tüketen hayvanlarda çok sayıda sağlık sorunuyla karşılaşılabilir. Bu yüzden depolamanın ilk aşamasından itibaren siloda tüm zararlılara karşı önlem alınması önemlidir.

Silo zararlılarıyla mücadelede kimyasal çözümler zehirli kalıntı bırakma riski taşımasının yanı sıra kayda değer bir maliyete sahiptir. Oysa Diaterra ürünleri hayvanların sağlıklı biçimde beslenmesine yardımcı olurken, yem siloları için de uygun maliyetli bir zararlı koruyucusudur.

Diaterra hayvan yemlerini küflenmekten ve zararlı böceklerin oluşumundan korur. Nemi alan yapısı sayesinde rutubet ve küfün oluşmasını engeller. Diaterra yalnızca yem değil, silolar için de doğal bir rutubet gidericidir ve yemler daha uzun süre güvenle saklanabilir. Böylece hayvan yemlerinin zarar görerek ziyan olmasını engeller.

Organik tarım için OMRI listesinde yer almaktadır.

FDA tarafından GRAS kategorisinde listelenmiştir.

ABD’de 150 üstünde mahsul zararlısı için 50 üstünde eyalette onaylı biçimde kullanılmaktadır.

FCC’ye uygundur, analiz raporunu inceleyin. (link gelecek)

Open chat
WhatsApp'tayız!